Firewall Kurulumları

Firewall sistemlerinin satış, kurulum ve destek hizmetleri yönetilmesi ve güncellenmesi.

Web Filtreleme : İnternet erişimi grup veya bireysel olarak kurallara bağlanabilir, istenmeyen sitelere, kategorilere erişim tamamen ya da belli zaman aralıklarında engellenmesi.

Uygulama Filtreleme : Youtube , Facebook, instagram, dosyatc, wetransfer gibi uygulamalar grup veya bireysel olarak kurallara bağlanmasi erişim tamamen ya da belli zaman aralıklarında engelleme veya iş videoları gibi videolara izin verilmesi.

Antivirus : Web veya Mail üzerinden gelecek zararlı içerikleri bilgisayara gelmeden güvenlik duvarı üzerinde engellenmesi.

Antispam : IMAP,POP3 ve SMTP E-posta filtrelemesi ile hem spamlardan kurtulabilir hemde herhangi bir kelime veya dosya bazlı filtreleme yapılarak crypto virüs gibi zararlı maillerin gelmesi engellenmesi.

IPS: Bilinen ve Sıfırıncı Gün Tehditlerine Karşı Koruma ,Saldırı Önleme, Saldırı Tespit Sistemleri, ağlara veya sistemlere karşı yapılan kötü niyetli aktiviteleri ya da politika ihlallerini engellenebilir.
Dos ve DDos: Saldırının bir kaynaktan değil de fazla sayıda farklı kaynaktan başlatılmasıyla gerçekleşir. DDos saldırılarını gerçekleştirmek için zombi adı verilen cihazlardan oluşan botnetler Engellenmesi.

Dns Filter : Trafiği çözümleyerek, tanımlamış olduğumuz aksiyonlara göre etkin koruma sağlayan sistem devreye alınması Web Filter, Uygulama filtrelemede engellenmesi.

usom zararlı linkler : Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezinden alınan linklerin listesi web, uygulma, dns gibi filtrelerde otomatik olarak engellenmesi.

Kvkk ve 5651 Kanunu : Log Yedekleme / İmzalama işlemi , verileri koruma işlemi (5651 sayılı yasaya uygun şekilde tutulmayan internet kullanımı sebebiyle 6 aydan 2 yıla kadar hapis, 15.000 TL’ye kadar idari para cezasıyla karşı karşıya kalınır. Verilerini KVKK’nın belirttiği şekilde korumayan işletmeler ise para ve idari cezalarla karşı karşıya kalabilirler.)

Hotspot : Misafirler için sisteme girmeden, Tc Kimlik no,ad soyad ve doğum tarihi ile kayıt yaptırılıp Yönetici tarafından onay alınıp yasalara uygun olarak loglama yapılarak internet erişimi verilmesi

Vlan Sonlandırma : Vlanları Fortigate de sonlandırıp, vlanlar arası geçişi erişimi denetim altına alınması Server,Wifi,User vlan olarak ayrılarak kurallara bağlı erişim sağlanması.

Sdwan : GSM, V-ADSL, Metro vb. hatları tek bir wan yapısı altında birleştirerek hat yedeklemesi, load balancer,kullanıcı ,sayfa,uygulama bazlı internete çıkış verilmesi.(en iyi ve kalitesi hattın seçilmesi ve çıkışın orasan yapılması)

Vpn : Uzak konumlardan kurumsal ağlara ve uygulamalara güvenli ve güvenilir erişim sağlamak için SSL ve IPSec Kurulması. Şubeli yapılarda Site to Site Vpn ile sdwan yapılandırılması ve şubeler için güvenlik önlemleri.